Lapse lasteaiatee algus

Kallis lapsevanem, kes sa usaldad oma kalleima vara meie hoolde!

Ole mureta! Meie õpetajad panevad mängu kõik oma oskused ja teadmised, et Su lapsel või lastel oleks lasteaias hea ja turvaline.
Selleks vajame kindlasti ka Sinu abi! Ennekõike saad Sa aidata last, kui räägid talle lasteaias eesootavast ja rõõmustate üheskoos edusammude üle!

Harjutage üheskoos kogu perega: potil käimist, (paber)taskurätiku kasutamist, käte pesemist ja kuivatamist (meie majas on paberrätikud), riietumist ning lusikaga söömist ja tassist joomist. Nii saab sinu laps LASTEAIAS PAREMINI HAKKAMA!
Hommikul ära unusta väikest ajavaru oma pisipõnni lasteaeda toomisel, sest positiivne päeva algus annab tugevad eeldused ilusaks ja muretuks päevaks.
Palun tutvu kindlasti ka meie lasteaia Kodukorraga!

Esimesel (kuni kahel) lasteaiapäeval on Sul kui lapsevanemal võimalus (mitte kohustus) olla koos oma lapsega lasteaias, et vajadusel pakkuda talle tuge ja toetust ning saada ise ülevaade rühma toimuvast.
Kui esimesel (kuni kahel) lasteaiapäeval on lapsevanem lapse juures (soovi korral!), siis kolmandast päevast alates alustab meeskond ja laps ilma Sinu toeta ning abita.

Laps jääb alustuseks paariks tunniks oma rühma ning õpetajate juurde üksi. Lasteaias oleku aega pikendatakse vähehaaval ja päevpäevalt ning seda kõike mõnusas koostöös lapsevanema ja rühma meeskonnaga. Lasteaiapoolne soovitus on, et esimestel päevadel laps lõunauinakule ei jää, et last liialt mitte traumeerida. Otsus, millal laps on valmis tegema oma esimest uinakut lasteaias langetatakse koostöös vanemaga ja rühma meeskonnaga.
Hommikusöök algab 08.30 ning esimesel/teisel lasteaiapäeval teeb lapsevanem ise valiku, kas ta soovib koos lapsega hommikusöögist osa saada või liitub rühmaga peale hommikusööki ehk kella 09.00-st. Kolmandast lasteaiapäevast alates on laps oodatud lasteaeda natuke varem ja hommikusöögi alguseks, siis saab lapsevanem turvaliselt ja mõnusalt lahkuda ning laps alustab oma lasteaiapäeva rõõmuga.
Lõunasöök on 12.00. Alates kella 12.30-st on oodatud need lapsevanemad, kelle laps ei jää esimestel päevadel lõunauinakule.

Kindlasti peab lapsevanem arvestama sellega, et esimesel lasteaia aastal saab laps käia mõne päeva/nädala lasteaias ning seejärel võib juhtuda, et laps on nädala/kaks haigena kodus. Üheks levinuimaks haigestumise põhjuseks on neil stress ning kindlasti ka väikelapse immuunsus, mis pole veel kollektiiviga harjunud ning vajab tugevdamist.

Kui Sa vanemana märkad, et laps on haigeks jäämas või jäänud, siis leia võimalus oma mudilase koju jätmiseks. Vajadusel pea nõu perearstiga ning kindlasti teavita õpetajat lapse haigestumisest. Nii väldid õpetajate ja rühmakaaslaste haigestumist ning nakkuse levikut! Haige laps on kodus!

Selleks, et laps tunneks end lasteaias hästi palume jälgida, et lapsel oleksid igapäevaselt kapis olemas:

  1. vahetuspesu ja –riiete mõningane tagavara.
  2. karp ühekordseid pabertaskurätikuid.
  3. tüdrukutel kamm ja patsikummid.
  4. vahetusjalatsid, mis on jala küljes kinni, takjakinnitusega ning mille jalga panekuga peaks laps ise hakkama saama.
  5. magamisriided ning vajadusel madratsi kaitse kui laps märgab voodit.
  6. õueriietus peab vastama ilmastikule (et vältida higistamist ja ülekuumenemist). Müts ilma paelteta, soovitavalt „tuukrimüts“ kus ka kael on külma eest kaitstud, jope või kombinesoon (et selg ei oleks paljas). Riiete kinnitused peavad olema terved ja müramise ajal lapse jaoks turvalised. Jalanõud peavad olema sellised, et jalad püsiksid neis kuivad ja soojas. Kindlasti vajab laps vihmaperioodiks kummikuid, sest ise katsudes, ise proovides, ise kogedes ja kõike läbi elades laps õpib, kasvab, saab targaks ja iseseisvaks!
  7. Palun hoolitse selle eest, et lapse riietel ja jalatsitel oleks sees nimed või oma märgistused.

Turvalist lasteaiateed!