Ühisüritused ja peod

Rukkilille Lasteaed peab väga tähtsaks lastele esinemiskogemuse andmist, mis neile ka väga-väga meeldib. Seda soodustab lasteaia avar ja võimalusi pakkuv suure lavaga laulupesa. Samuti on olemas suur ja tänapäevane valik muusikariistu, mida jätkub kõikidele lastele. Ei puudu mikrofon ning muu vajalik tehnika, et kõik ikka nagu päris oleks. Meie lasteaias saavad esineda kõik lapsed!

Lasteaias on pidusid kahte tüüpi: lasteaiasisesed peod, mis toimuvad iga kuu ja avalikud peod, mis toimuvad vähemalt kolm-neli korda aastas. Igakuiselt toimuvad lasteaias lastele temaatilised ja rahvakalendri temaatilise peod. Mõned näited: esimesel septembril tähistame teadmistepäeva ja oma lasteaia sünnipäeva peoga “Tordil küünlaid reas on kaks, lasteaed saab vanemaks”. Sügise võtame vastu peoga “Sügis tuleb värvisaarelt, vihmavarjude vikerkaarelt”. Kadripäeva tähistamine üritusega “Kadride muinasjutt”. Vabariigi aastapäeva tähistamine “Siiru-viirud kokku löö, valmis saab meil rahvusvöö” jne-jne. Üritusi on palju-palju ja samuti ei puudu sealt lastele armsaks saanud muinasjutu/mänguõhtud, kus õpetajad ja lapsed üheskoos midagi toredat välja mõtlevad, selgeks õpivad ja teistele esitavad. 

Avalikud peod ja pereüritused on kindlasti isadepäeva tähistamine perepäevana “Mul perega on vahva-mul perega on hea”, jõulud “Hõbe-valge muinasjutt”, emadepäev “Emakene kullapai” ning Rukkilille Lustipidu. Pereürituste jätkuks on südamlikud teelauad, kus lapsed pakuvad vanematele kokandustegevustes omaenda valmistatud suupisteid. Rühmadele on ka armsaks saanud ühispiknikud ja väljasõidud kevad-sügisel ajal.

Palju ülemajalisi üritusi on rühmasisesed milledest hingelisemad on hingedepäeva hommikuring “Eluring ja rütmid looduses” ning advendihommikud “Sütti-sütti küünlake”. 

Pidude kõrvalt et puudu samuti sportlikud, lustlikud spordipäevad nii lasteaia õuealal, Keila terviserajal kui lasteaia kelgumäel.

Isetegemis- ja osalemisrõõmu jagub igasse päeva ning siintoodu on ainult üks pisike osake meie tegemistest. Tule sinagi ja ava meie lasteaia imedemaailma uksed!