Ühisüritused ja peod

Muusikaline tegevus – laul-tants-liikumine on täiuslikem tegevus lasteaias, see on kogu arendustegevuse raamiks. Muusika kaudu õpime eneselegi märkamata arvutama, lugema, teistega arvestama. Saame tugevamaks, osavamaks, hoolivamaks, abivalmimaks kannatlikumaks, julgemaks.

Keila Rukkilille Lasteaias on lastel need võimalused kõik olemas. Seda kõike soodustab lasteaia avar ja võimalusi pakkuv suure lavaga laulupesa ning rikkalik valik muusikariistu. Ei puudu ka laste endi valmistatud pillid, nii looduslikust materjalist kui taaskasutsumaterjalidest! Meie lasteaias saavad esineda kõik lapsed. Lasteaiasisesed peod annavad selleks suurepärase võimaluse. Igakuiselt toimuvad lasteaias lastele temaatilised peod.

Traditsioonilisteks üritusteks on meil saanud tarkusepäeva –ja lasteaia sünnipäeva tähistamine septembri algul, mardi- ja kadripäeva trall, isadepäeva tähistamine perepäevana- kas väikese tervituskontserdiga, orienteerumisega vm. , jõulupeod, Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamine. Teist aastat toimub meie lasteaias luulepäev, kus kõik rühmad valmistavad ette vabalt valitud teemal luulekava. Aprillis osaleme Keila lasteaedade teatripäeval. Korduvalt oleme laulu- ja tantsulusti pakkunud Keila linna beebipeol. Igal aastal osaleme Keila Kultuurikeskuse korraldataval emadepäeva kontserdil, kus esinevad meie lasteaia parimad solistid. Pidude kõrvalt et puudu samuti sportlikud, lustlikud spordipäevad nii lasteaia õuealal, Keila terviserajal kui lasteaia kelgumäel. Hooaja lõpetame kevadel emadepäeva tähistamisega, ühisnimetuse all  ,,Koduväravast välja“, kus osaleb kogu lasteaiapere. Oleme kasutanud ürituse läbiviimisel Keila lauluväljakut, kuhu oleme lasteaia juurest rongkäiguga suundunud.

Isetegemis- ja osalemisrõõmu jagub igasse päeva, mis paneb silmad särama lastel, lastevanematel kui ka õpetajatel. Siintoodu on ainult üks pisike osake meie tegemistest. Peame oluliseks, et laps tunneb laulust, tantsust, pillimängust rõõmu ning õpib läbi muusika ka kõike muud eluks vajalikku. Tule sinagi ja ava meie lasteaia imedemaailma uksed!       

Pole olemas last, kellele muusika ei meeldiks!